Po lekcjach odbyła się szkolna uroczystość z okazji Chanuki. Pełniąc rolę konferansjerów, uczniowie klasy III gimnazjum, powitali licznie przybyłych rodziców, a także gości specjalnych: rabinów Stasa Wojciechowicza i Oriela Zaretzky’ego oraz przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesława Piszewskiego. Uczniowie klasy VIII zapalili czwartą świecę chanukową, po czym wszyscy obecni zaśpiewali Maoz cur. Klasy szkoły podstawowej, od pierwszej do ósmej, przedstawiły swoje programy artystyczne, na które złożyły się piosenki świąteczne w językach hebrajskim, polskim, angielskim i ladino, pokazy tańca oraz skecze. Chór nauczycieli natomiast zaśpiewał piosenkę Natalii Kukulskiej  „Światłoczuła”.
Ogłoszono też wyniki konkursu na kartkę chanukową. Zwyciężyła praca Toli z klasy III, wyróżniono też projekty Niny z klasy III i Sary z klasy IVb.
Kiedy zakończyła się część oficjalna uroczystości, podano przygotowane przez szkolną kuchnię sufganijot, chanukowe pączki.