Świętując Międzynarodowy Dzień Micwy, szkoły nasze zorganizowały, przy współpracy z JCC i z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie, zbiórkę ubrań i zabawek dla Ośrodka Cudzoziemców na Targówku oraz wspólne gotowanie posiłków i zbiórkę czekolady dla bezdomnych. Podczas spotkania w związku z tą inicjatywą, która zakorzeniona jest w żydowskich wartościach, w szkolnej synagodze uczniowie z rodzinami wykonali kartki chanukowe dla seniorów, podopiecznych Żydowskiej Pomocy Społecznej w Polsce, a uczniowie i absolwenci szkoły należący do harcerskiej organizacji Ha-Szomer ha-Cair opowiedzieli o wolontariacie na obozie Roots Israel 2018. Goście mogli także skorzystać z oferty kawiarenki i sklepiku. Ugotowane wspólnie leczo i rosół oraz zebrane słodycze przekazaliśmy fundacji Daj Herbatę dla bezdomnych.