W budynku Zespołu Szkół Lauder-Morasha odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego e-szkoły. Uczniów, którzy przyjechali z rodzicami z rozmaitych zakątków Polski, powitali dyrektorzy e-szkoły Dorota i Baruch Ciesielscy. Przytaczając cytat z książki naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, przypomnieli im, jak ważną cechą jest prawdomówność. Sam zaś obecny podczas ceremonii rabin Schudrich podkreślił, że choć każdy z nas może mieć inne oczekiwania i cele w nowym roku, to wszyscy budujemy jedną wspólnotę. Po poczęstunku wszyscy uczestnicy udali się nad Wisłę, by zgodnie z rytuałem taszlichu wyrzucić do rzeki okruchy, symbolizujące grzechy, po czym zwiedzili wspólnie Centrum Nauki Kopernik.