Tematem koncertu edukacyjnego była muzyka orientu. Na szkolnej scenie, oprócz pochodzącego z Senegalu pieśniarza Mamadou Diouf, którego uczniowie mieli sposobność poznać wcześniej, wystąpiło dwóch artystów. Mateusz Szemraj, wirtuoz gitary klasycznej, dał popis swoich umiejętności na lutni arabskiej ud i na rababie, strunowym instrumencie z Afganistanu, a perkusista syryjskiego pochodzenia Adeb Chamoun, akompaniując mu, zagrał w rytmie 2/4, 4/4 i 7/8 na bębnach darbuka i bendir. Koncert, podczas którego uczniowie wszystkich klas usłyszeli pieśni i melodie Bliskiego Wschodu oraz motywy sefardyjskie, odbył się w ramach projektu „Warszawa to my”, zainicjowanego przez fundację Świat na Wyciągnięcie Ręki, a współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.