Klasy czwarte udały się do Otwartej Kolonii WCK na spotkanie z Mamadou Diouf,z wykształcenia weterynarzem z zamiłowania muzykiem i działaczem społecznym, urodzonym w Senegalu, a od trzydziestu pięciu lat mieszkającym w Polsce. Wyświetlając dzieciom slajdy, gość Kolonii opowiedział im o życiu w swojej rodzinnej wiosce Mbam, o osobliwościach tropikalnego klimatu, o pełnej zgiełku i ruchu stolicy Dakarze oraz o wielokulturowej ludności kraju, zróżnicowanej religijnie, która poza urzędowym francuskim posługuje się piętnastoma miejscowymi językami.  Spotkanie z Mamadou odbyło się w ramach projektu  „Warszawa to My”, współfinansowanego przez Urząd m.st. Warszawy, którego nasza szkoła jest partnerem.