Szkolną, wzniesioną na dziedzińcu sukę udekorowali i pomalowali uczniowie klas IV-VII. Podczas dwóch dni Chol ha-Moed, półświąt, wszystkie klasy wzięły jedna po drugiej udział w świątecznej grze terenowej, w której należało znaleźć arba’at ha-minim, cztery gatunki roślin, stanowiące atrybuty święta, a więc etrog, lulaw  (gałązkę palmy), mirt i wierzbę. Jedno z zadań polegało na przykład na tym, by napisać imiona wszystkich uczniów swojej klasy po hebrajsku, inne – by zgodnie ze wskazówkami towarzyszy przejść z zawiązanymi oczami przez labirynt. Po południu szkolny szałas oferował rodzicom i pracownikom szkoły zupę, ciasto, owoce i napoje, a w piątek, podczas świątecznego posiłku, wszystkie klasy spotkały się w suce z rabinem Boazem Pashem i Reuvenem Rosenbergiem. Goście przypomnieli uczniom, że w święcie Sukot najważniejsza jest radość, i zaśpiewali z nimi, przy akompaniamencie gitar, tradycyjne piosenki We samachta be-chagecha i Hine ma tow.