Klasy IV-VIII i III gimnazjum wybrały się razem na Podkarpacie. Przez pierwsze dwa dni zielonej szkoły towarzyszyły im klasy I-III. W wiejskiej miejscowości, gdzie przebywali uczniowie, i w jej okolicach, można było grać w piłkę koszykową, nożną i siatkową, wspinać się po linach, a także odbyć spływ kajakowy Tanwią czy zagrać we flagi w lesie. Podczas wycieczek krajoznawczych uczniowie odwiedzili Sandomierz, Zamość z jego renesansowym rynkiem i sefardyjską synagogą, Centrum „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim, synagogę w Szczebrzeszynie, ohel cadyka Elimelecha w Leżajsku, wreszcie synagogę w Łańcucie i tamtejszą storczykarnię na terenie Parku Zamkowego. Atrakcją ostatniego wieczoru było ognisko.